کاربرد پیچ و مهره ها در صنایع نفت و گاز

آموزشی, مقالات

در صنعت نفت و گاز تجهیزات مربوط به حفاری و حمل محموله های با ارزش منوط به سالم ماندن برخی از سخت ترین شرایط محیطی است. این تجهیزات برای سالم ماندن در شرایط دما و فشار معین طراحی شده اند و انتظار می رود که اتصال دهنده های مورد استفاده برای جمع آوری این تجهیزات نیز این شرایط را تحمل کنند.

اتصال دهنده ها مانند پیچ و مهره ها دارای کاربرد فراوان در صنایع نفت و گاز می باشند. پیچ های پرکاربرد شامل استاد بولت های با استاندارد A193 گرید های L7M، L7، B7M، B7، B8M، B8 و موارد دیگر می باشد. مهره های پرکاربرد با استاندارد A194 در گرید H2 و HM2 می باشد. پیچ و مهره های کاربردی در صنعت نفت و گاز نسبت به پیچ و مهره های دیگر دارای ارتفاع بلندتر می باشند. این اتصال دهنده ها با پوشش روی، نیکل، زیلان، گالوانیزه گرم و … به کار می روند.

استاد بولت ها با استفاده از آلیاژها و یا فلزاتی ساخته می شوند که به اتصال دهنده ها خاصیت الکترو شیمیایی مورد انتظار را می دهد. اگر استاد بولت ها از مواد با مقاومت کم مانند آهن، آلومینیوم و مس ساخته شوند در مواردی که دقت کمی مورد نیاز است از آنها استفاده می شود. اما اگر از مواد با استحکام بالا مانند آلیاژهای فلزی ساخته شوند، از آنها برای کاربردهای با مقاومت بالا استفاده می شود زیرا استحکام کششی بسیار بالاتری را ایجاد می‌کنند.

پیچ و مهره ها در پمپ ها، مخازن تحت فشار، ایستگاه های پمپاژ و پمپ های اندازه گیری به کار می روند. در حالی که اکثر پیچ و مهره ها از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند، اتصال دهنده های پتروشیمی از درجه کاملاً جدا از مواد و روکش ها ساخته می شوند.

این پیچ و مهره ها برای نگه داشتن اتصالات فلنج با فشار بالا در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شوند. در حالی که انواع مختلفی از پیچ و مهره برای ساخت و سازهای با استحکام بالا و اتصال تجهیزات پتروشیمی وجود دارد، پیچ های استاد بولت به طور خاص با مزایای زیر تولید می شوند.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست