مهره درپوش‌دار ، مهره سربسته و مهره گنبدی

آموزشی, مقالات

مهره درپوش دار یا گنبدی چیست؟

Cap nuts که به آن مهره درپوش‌دار، مهره‌های‌ سربسته یا مهره‌های گنبدی شکل هم گفته می‌شود، مهره‌ای است که از پیچ و رزوه‌‌ای که در زیر آن قرار دارد محافطت می‌کند. این مهره‌ها علاوه برکارایی جالبی که دارند دارای ظاهری زیبا و تمیز هستند و باعث افزایش ایمنی اتصالات شما می‌شود.

شاید بپرسید منظور از ایمنی بیشتر چیست؟ باید بگویم که شکل ظاهری این پیچ، علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که به سطح کار می‌دهد از زنگ زدگی سر پیچ نیز جلوگیری می‌کند. این دو المان باعث شده است این مهره به یکی از بهترین گزینه‌ها برای صنایع ساختمان سازی، قایق سازی، اتومبیل سازی و… تبدیل شود.

یک نکته بسیار بسیار جالب درباره این مهره‌ها این است که می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای رنگ آمیزی کرد که با سطوح اطراف مطابقت داشته باشد و در نهایت ظاهری زیبا به محصول شما ارائه دهد.

مهره درپوش‌دار ، مهره سربسته و مهره گنبدی

از Cap nuts در چه مواردی استفاده می‌شود؟

اگر یک سازه نیاز به یک روکش صاف و صیقلی نیاز داشته باشد، مهره‌های کلاهکی یک راه حل عالی در این موارد هستند.

شما می‌‌توانید در همه چیز از هواپیماها تا تابوهای LED و برخی کابینت‌ها به دنبال این پیچ‌ها باشید.

مهره‌های درپوش‌دار از چه جنسی ساخته می‌شوند، چه انواعی دارد و به طور کل چه خصوصیاتی دارد؟

این مهره‌ها از طیف وسیعی از متریال ساخته می‌شوند. این مهره‌ها را می‌توان در جنس فولاد ضد زنگ گرفته تا برنج و صدها جنس دیگرتهیه کرد. دندانه‌های این مهره‌ها هم می‌توانند درشت و هم می‌توانند ریز باشند. شما می‌توانید از هر دو این مهره‌ها استفاده کنید اما باید تفاوت قیمت را نیز در نظر بگیرید.

این مهره دارای اندازه‌ها و انواع مختلفی هستند؛ تاج بعضی از مهره‌ها کوتاه است و برخی تاج‌های بلند مخروطی مانند دارند؛ طیف گسترده اندازه‌ها و طرح‌ها قدرت انتخاب زیادی را به کاربر می‌دهد و این خود یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که این مهره‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در برابر لرزش مقاومت کنند. همچنین شکل ظاهری این مهره‌ها به گونه‌ای است که به صورت خود به خود مانند یک پیچ واشردار عمل کرده و فشار وارده را در سطح بیشتری پخش می‌کند تا در نهایت از صدمه دیدن سطح زیرین جلوگیری ‌کند.

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک اتصال قوی هستید، اگر ظاهری زیبا و درخشان برای محصول خود می‌خواهید، اگر دوست دارید ایمنی کار خود را افزایش دهید و عمر مفید محصول خود را زیاد کنید، مهره‌های درپوش دار بهترین گزینه برای شما هستند. این مهره را هم می‌توانید به صورت گالوانیزه و هم به صورت غیر گالوانیزه تهیه کنید و این به بودجه و شرایط شما بستگی دارد. ما اینجا هستیم تا بهترین پیچ و مهره‌ها را در اختیار شما قرار دهیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.
مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست