تعریف اجمالی

واشر تخت یکی دیگر از ساده­‌ترین و در دسترس­‌ترین واشرها است. این واشر براى توزیع بار با تنش نسبتا زیاد مورد استفاده قرار می­‌گیرد. وزن و بار وارد شده در زمان سفت کردن  پیچ و مهره به قطعه توسط واشر تخت مهار و تقسیم می‌­شود.

استانداردها

استاندارد واشر تخت DIN 125 و ISO 7089/7090 و U.S.S است. به همین ترتیب واشر تخت استاندارد یا استاندارد آمریکایی از قطر خارجی و ضخامت بیشتری نسبت به واشر تخت استاندارد متریک برخوردار هستند. در نتیجه در قطر برابر وزن بیشتری نیز دارند.

متریال و ساخت

واشرهای تخت فرم دار را از جنس‌هاى متفاوتى مى‌سازند. معمولا روى بعضى واشرها عباراتى همانند A4 Stainless Steel یا 316 ذکر می‌­گردد که بیان کننده متریال آن است. علاوه بر این متریال­‌هاى استنلس استیل با گرید A2 و A4 در برابر محیط­‌هاى خورنده مقاوم هستند. لازم به ذکر است در اتصال پیچ و مهره­‌های گالوانیزه و یا آبکاری شده واشر نیز باید طبق استاندارد همان نوع آبکاری را نیز داشته باشد اهداف مختلفی برای استفاده از واشرهای وجود دارد که دو هدف اصلی­‌تر و مهم­‌تر به نظر می‌­رسند.

محل استفاده

این واشر می­‌تواند زیر سر پیچ و همچنین روی مهره، یعنی درست جاهایی که با سطح تخت در تماس است، قرار بگیرد و باعث استحکام بیش‌تر اتصال گردد. واشرتخت در اندازه و ضخامت­‌های متنوع تهیه و تولید می‌شود و با توجه به شرایط محیطی و پروژه بصورت خودرنگ و سفید (گالوانیزه،سرد،گرم و داکرومات) در اختیار متقاضی قرار می­‌گیرد.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.
این مطلب را به اشتراک بگذارید.
مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست