پیچ چشمی نوعی از پیچ است که در یک انتهای آن حلقه وجود دارد. از این حلقه برای اتصال محکم به یک سازه استفاده می شود، بنابراین ممکن است طناب یا کابل به آن متصل شود. پیچ چشمی یک اتصال دهنده مکانیکی با شافت رزوه ای و یک سر است که به شکل حلقه است. از پیچ چشمی برای اتصال به سازه استفاده می شود که از طریق آن می توان طناب ، کابل یا غل و زنجیر را محکم کرد. از این نوع پیچ برای دستگیره و یا اهرم استفاده می‌شود.

جنس این نوه پیچ اغلب از آهن و یا خشکه است و در گریدهای 5.8، 8.8، 10.9 تولید و عرضه می شود. ابعاد پیچ چشمی از m20 تا m100 است و هم اکنون می‌توانید این محصول را از پولاد پیچ کار سفارش دهید.

همانطور که در بالا ذکر شد از پیچ چشمی به منظور افزایش استحکام سازه ها استفاده می‌شود و کاربرهای مختلفی دارند. از این پیچ برای عبور دادن سیم بکسل، تسمه، نصب لوستر، انتقال سیم و کابل برق و… استفاده می‌شود. از این نوع پیچ برای جا به جایی گاوصندوق توسط جرثقیل نیز استفاده می‌شود. این پیچ به عنوان دستگیره همراه با گاوصندوق نصب و به فروش می رسد.

انواع پیچ چشمی

  • پیچ چشمی حلقه ای
  • پیچ چشمی خودکار
  • پیچ چشمی با محافظ
  • پیچ چشمی گوشواره ای

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست