پوشش گالوانیزه

پوشش‌ها, مقالات

پوشش گالوانیزه (Galvanized coating) استفاده از روکشی از جنس روی برای جلوگیری از خوردگی یا زنگ زدگی فولاد یا آهن است. پوشش گالوانیزه اولین بار در سال ۱۸۳۷ در فرانسه و انگلیس ابداع و توسعه یافت و پس از آن در تمام دنیا گسترش یافت.

گالوانیزاسیون یک فرآیند مفید است زیرا فولاد و آهن در صورت قرار گرفتن در معرض شرایط محیطی بدون روش های اصلاحی به شدت دچار خوردگی می شود. روی به طور قابل توجهی در برابر واکنش های اکسایش الکتروشیمیایی که باید برای خوردگی و تشکیل زنگ رخ دهد ، مقاوم است. بنابراین ، روی برای ایجاد محافظت کاتدی  به آلیاژ آهن اضافه می شود. افزایش ماندگاری فلز ، هزینه کمتر نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان از ماندگاری فلزات از مزایای اصلی پوشش گالوانیزه است.

مزایای گالوانیزه گرم

  • هزینه های کمتر
  • عمر بسیار طولانی
  • هزینه تعمیر و نگهداری کمتر
  • قابلیت اطمینان
  • پوشش سخت تری ایجاد می کنند
  • حفاظت خودکار برای هر منطقه آسیب دیده
  • محافظت کامل ارائه می دهند.
  • سهولت بازرسی

مزایای پوشش گالوانیزه سرد

در گالوانیزه سرد در واقع یک لایه رنگ روی فلز مورد نظر بکار می رود و به عنوان یک روکش از فلز زیرین محافظت می کند. گالوانیزه سرد سد حفاظتی را با ایجاد محافظت کاتدی اعمال می کند و هرچه غلظت پوشش یا رنگ بیشتر باشد محافظت بیشتری ارائه می دهد.

روند اجرای گالوانیزه سرد بسیار راحت است و پس از تمیز کردن سطح فلز مورد نظر از زنگ زدگی و سایر آلودگی ها می توان  توسط برس ، غلطک ، اسپری و غیره آنرا روی فلزات اعمال کرد.

گالوانیزه سرد در محیط های دریایی و صنعتی به طور مؤثر و سریع عمل می کند. گالوانیزه سرد را می توان به عنوان پایه ای برای ارائه بیشترین خاصیت آنتی اکسیدانی به فلزات مختلف افزود.

گالوانیزه سرد از نظر هزینه مقرون به صرفه و سریع است و برای سازه ها و اجزای کوچکترقطعات فلزی  ایده آل است. در مقابل گالوانیزه گرم گران تر بوده و برای  سازه های بزرگتر و صنایع سنگین کاربرد گسترده تری دارد.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست