مهره‌های قفلی نایلونی

مقالات, مهره‌های صنعتی

مهره‌های قفلی نایلونی یا Nylon insert lock nuts

همانطور که احتمالا خودتان هم بدانید، همه مهره‌ها شبیه هم نیستند، هر مهره خصوصیت خاص خود را دارد و برای استفاده در شرایط و زمان خاصی مناسب هستند. گاهی نیاز است که از یک مهره رزوه دار استفاده کنید. این مهره‌ها به دلیل رزوه‌ای که دارند، از شل شدن مهره‌ها جلوگیری می‌کنند.

مهره‌های قفل شونده چه نوع مهره‌هایی هستند؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره مهره‌های قفل شونده نایلون دار صحبت کنیم، بهتر است اول درباره مهره‌های قفل شونده صحبت کنیم. همانطور که در تصویر بالا هم قابل مشاهده است، این مهره‌ها، دارای روزه داخلی بوده و همین رزوه‌ها هستند که عمل قفل شدن مهره را انجام می‌دهند. این طراحی باعث می‌شود تا در هنگام لرزش یا حرکت، از شل شدن پیچ جلوگیری می‌کند. این مهره‌ها، انواع بسیار زیادی دارند که از انواع آن می‌توان به مهره‌های قفل شونده با لایه نایلونی داخلی، مهره‌های متراکم یا jam nuts یا مهره‌های bearing اشاره کرد.

مهره‌‌های قفل شونده نایلون‌دار

در قسمت‎های قبل به طور مختصر درباره مهره‌های قفل شونده توضیح دادیم حال نوبت به آن رسیده تا درباره مطلب اصلی این مقاله یعنی همان مهره‌های فقل شونده نایلون دار صحبت کنیم.

این مهره‌ها گاهی به اسم مهره‌های نایلونی یا مهره‌های توقف نیز شناخته می‌شوند. رزوه درون این مهره باعث می‌شود تا مهره محکم‌تر شود و در شرایط معمولی بست محکم‌تری ر ایجاد کند.

لایه نایلونی درون این مهره سبب می‌شود تا از فشار بسیار زیاد جلوگیری کنند. این قسمت به گونه‌ای طراحی شده که در فشارهای زیاد تغییر شکل می‌دهد و از شکسته شدن یا صدمه دیدن مهره جلوگیری می‌کند.

اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این مهره محدودیت‌هایی را دارد و آن این است که به دلیل وجود قسمت نایلونی، نمی‌توان در دمای بیشتر از 250 درجه از آن استفاده کرد.

لازم است بدانید که گاهی این مهره را به اسم مهره‌های نایلونی نیز باد می‌کنند، اما شما نباید آن‌ها را با مهره‌هایی که به صورت کامل از نایلون ساخته شده‌اند، اشتباه نگیرید.

مهره‌های قفل شونده با نایلون چگونه کار می‌کنند؟

مهره‌های قفل شونده دارای یک لایه نایلونی است که بین سطح و مهره قرار می‌گیرد. به صورت کلی پس از قرار گرفتن پیچ روی مهره، پیچ را تا حدی میچرخانیم که با سطح نایلونی برخورد کند.

قسمت نایلونی به طور کامل با برجستگی‌های پیچ درگیر می‌شود و از این طریق یک بست خیلی خیلی محکم ایجاد می‌کند تا در نهایت از حرکت نا خواسته بست جلوگیری می‌شود.

نایلون موجود در این بست‌ها، می‌تواند دچار سایش شود؛ به طوریکه پس از چند بار باز و بسته شدن دیگر آن کارایی اولیه را ندارند. پس اگر دوست دارید از اتصال خود، اطمینان کامل را داشته باشید، پس از باز و بسته کردن پیج، مهره را عوض کنید.

نتیجه گیری

اگر دنبال یک اتصال بسیار محکم هستید لازم است که علاوه بر استفاده از پیچ‌های قوی، از یک مهره رزوه دار استفاده کنید و چه چیزی بهتر از مهره‌های قفل شونده که دارای یک لایه پلاستیکی هستند. در این مقاله به طور کامل درباره این مهره‌ها، فوایدش و نحوه علکرد آن توضیح دادیم؛اما اگر همچنان سوالاتی دارید که در این مقاله به آن‌ها جواب داده نشد، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. ما به مشاوران فروش خود تمام آموزش‌های لازم را دادیم تا بتوانند بهترین راه ممکن را در برابر شما قرار دهند. همچنین در صورن نیاز می‌توانید باکیفیت‌ترین پیج و مهره موجود در بازار را از ما تهیه کنید.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست