پیچ‌های خودکار

پیچ‌‌های صنعتی, مقالات

اگر دارید کاری را انجام می‌دهید و به دنبال یک اتصال قوی هستید، یکی از بهترین پیچ‌ها، برای به وجود آوردن اتصال، استفاده از پیچ‌های خودکار یا self-tapping screws   است. حال اگر دوست دارید بدانید پیچ‌های خودکار چیست تا پایان این مقاله همراه ما باشید. این پیچ‌ها طراحی شده‌اند تا دقیقا در همان زمان که بر روی سطح مورد نظر پیچ‌ می‌شوند، سطح مورد نظر خود را سوراخ می‌کنند. فرقی ندارد که سطح مورد نظر شما چوب، پلاستیک یا فلز باشد، این پیچ‌ها برای هر سطحی مناسب هستند. به کمک این پیچ‌ها سوراخ دقیقا اندازه رزروه‌های پیچ خواهند بود و این به سفت‌تر شدن اتصال کمک می‌کند.

چگونه بفهمیم که از کدام پیچ خودگردان استفاده کنیم؟

مانند انواع دیگر پیچ‌ها، پیچ‌های خودکردان نیز در شکل‌ها و سایزهای مختلف در دسترس هستند همچنین هر کدام از آن‌ها شکل‌های مختلفی برای سر خود داشته باشند.

بهترین راه برای اینکه بفهمیم چه نوع از پیچ‌های خودگردان مناسب‌تر است، این است که بدانیم با چه متریالی سر و کار داریم.

به طور کلی پیچ‌های خودگردان به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  1. رزروه‌های فرم دهنده: پیچ‌های خودگردانی که این رزوه‌ها را دارند، بیشتر در مواردی استفاده می‌شوند که سطح مورد نظر ما از جنس پلاستیک است. زمانی که از این پیچ‌ها استفاده می‌کنید، این نکته را به یاد داشته باشید که با سفت کردن بیش از حد پیچ‌ ممکن است به سطح زیرین خسارت وارد کنید یا آن را بشکنید.
  2. روزه‌های برنده: زمانی که در حال کار روی مواد چوبی یا فلزی هستید، پیچ‌های خود گردان برنده انتخاب بهتری هستند. یکی مواردی که هنگام استفاده از این پیچ‌ها باید مد نظر داشته باشید این است که هنگام جداسازی پیچ، ممکن است خراب شود؛ به عبارتی دیگر در این صورت، امکان استفاده مجدد از پیچ وجود ندارد مگر اینکه از یک درج فلزی در بستن این پیچ استفاده کنید. این درج‌ها کمک می‌کنند تا بتوانید از یک پیچ چندین بار استفاده کنید و همچنین فشار کمتری به سطح زیرین وارد کنید. در ضمن هنگامی که قصد مونتاژ مجدد دارید باید از یک پیچ جدید و کمی بزرگتر استفاده کنید.

نتیجه گیری

همانطور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد پیچ‌های خودگردان انواع، اقسام و سایزهای مختلفی دارند. این احتمال بسیار زیاد است که هنگام استفاده از این پیچ‌ها، سر در گم شوید. این نکته را به یاد داشته باشید که در انتخاب پیچ خودگردان مناسب، باید به المان‌های مهمی مانند طول پیچ توجه کنید. در لحظه اول ممکن است فکر کنید که قیمت پیچ‌های خودگردان نسبت به بقیه پیچ‌ها بیشتر است اما اگر کمی عمیق‌تر نگاه کنید، خواهید دید که قیمت آن با توجه به مقدار کاهش زمان و هزینه‌های کمکی،  چقدر به صرفه خواهد بود. اگر قصد استفاده از پیچ‌های خودگردان را دارید فقط کافیست تا یکبار از پیچ‌های تولید شده توسط شرکت پولاد پیچ استفاده کنید تا بفهمید که اتصالات ایجاد شده تا چه اندازه پر اطمینان‌تر خواهند بود.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست