تعریف اجمالی

پیچ­‌های درپوش سر سوکت همچنین به عنوان پیچ­‌های درپوش سوکت هگز یا مخفف شناخته می‌­شوند. پیچ­‌های پیچ خورده‌­ای است که دارای یک سوکت شش گوش در سر برای اتصال کلید آلن است. این پیچ­‌های درپوش سر سوکت با سر خمیده یا سر ساده موجود است.

استانداردها

این پیچ­‌ها دارای دو نوع سیستم استاندارد متفاوت سیستم اینچی و سیستم متریک هستند. تفاوت این دو نوع سیستم در زاویه­های مخروطی پیچ­‌های سر تخت است. عدم تطابق پیچ با زاویه مخروطی حفره مورد نظر می­‌تواند باعث شکست زود هنگام پیچ متصل شو بشود.

متریال و ساخت

پیچ و مهره شش گوش سوکت به طور کلی از فولاد ضد زنگ ساخته شده می­‌شود. آلیاژ فولاد کربنی و فولاد آلیاژی که از دیگر انواع مواد در تولید پیچ هستند در تولید این نوع از پیچ و مهره، با توجه به نیاز مصرف کننده، نیز استفاده می‌­شوند. از مزایای استفاده از این متریال­‌ها سطح عملکرد بالاتر و قدرت بیشتر است. در هنگام انتخاب پیچ، شما به شدت باید با توجه داشته باشید که کارخانه تولید کننده به الزامات مربوط پایبند بوده و باید توجه داشته باشید که برای استفاده پایدار از پیچی با نمرات عملکرد مناسب را انتخاب کنید.

محل استفاده

برخی از کاربردهای پیچ‌های سوکت، ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی، صنایع خودروسازی، نیروگاه‌ها، برخی سازه‌های فلزی، اتصالات لوله­‌ها در صنایع پتروشیمی و… است.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.
این مطلب را به اشتراک بگذارید.
مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست