تعریف اجمالی

مهره مربعی یا همان مهره چهارگوش همانند دیگر مهره های موجود در بازار برای بستن و پوشش دادن اتصالات پیچی به کار می روند، مهره های مربعی از نوع رایج ترین مهره های طراحی و تولید شده در صنعت پیچ و مهره هستند که پس از مدتی به مهره های شش گوش و … تغییر شکل داده اند. مهره چهار گوش به نسبت دیگر مهره ها تماس بیشتری با اتصالات خود داشته و در نتیجه مقاومت بیشتری در بسته بودن دارند.

استاندارد ها

مهره های DIN 562 باریک،DIN 557  که گوشه های آن کونیک دارد و DIN 798 مهره چهارگوش که ارتفاع نسبی آن بلندتر است و روی پیچهای ساختمانی مثل انکر بولتها بسته میشود. مهره چهارگوش دیگری به نام Weld Nut با استاندارد DIN 928 مهره جوشی نام دارد.

متریال و ساخت

مهره هابه صورت سیاه و گالوانیزه سرد، گرم، داکرومات و استیل 3016 و 304 و…تولید میشوند. برخلاف پیچها که معمولا به روش فورج سرد تولید میشوند، مهره ها به روش فورج گرم با متریال کم کربن تا پر کربن تولید میشوند که بیانگر کلاس مهره میباشد ولازم است هنگام استفاده مهره ها به این نکته توجه شود که حتما کلاس مهره با کلاس پیچ مورد استفاده یکی باشد یا کلاس مهره بالاتر باشد.

کاربرد ها

ازمهره های چهارگوش برای چرخش ریل راه آهن زمان اعمال فشار و ریل های راه آهن استفاده می شود.

صنعت نفت، گاز و پتروشیمی صنعت ساختمان سازی، پل سازی، اسکلت فلزی، سوله‌های بزرگ، برای اتصال پنهان یک پایه کامل در کانال های فلزی

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست