تعریف اجمالی

واشر چهارگوش یا واشر مربعی بصورت یک مربع و صفحه نازک با یک سوراخ است که بطور معمول برای توزیع بار و فشار از یک سطح موضعی مانند پیچ و مهره استفاده می شود. در ادامه با  ما همراه باشید تا بیشتر درمورداین واشر اطلاعات کسب کنیم.

استاندارد و محل استفاده

واشر چهارگوش براساس استاندارد Din 436 که معادل آن Uni 6596  در صنعت پیچ و مهره نامگذاری و تهیه می شود. از واشر چهارگوش معمولا برای پخش کردن فشار در هنگام بستن پیچ و مهره استفاده می شود که در صنایع مختلفی نظیر صنایع چوبی و غیره کاربرد ویژه­ای دارد.

جزئیات تولید

کاربرد واشر مربعی برای پروفیلهای با عرض 40 میلیمتر مناسب است. هر چند امکان ساخت آن به صورت سفارشی برای چنلهایی با سایزهای دیگر امکان پذیر میباشد. ضخامت ورق این واشر 2 میلیمتر است و با پوشش الکتروگالوانیزه مقاومت بالایی نسبت به خوردگی دارد. ضخامت بالاتر واشر نسبت به چنل میتواند مقاومت در برابر لهیدگی موضعی بالا ببرد. ضمناکاربرد واشر مربعی به دلیل دایره ای بودن شکل سوراخ، این واشر نشیمن مناسبی جهت قرار گرفتن مهره ایجاد میکند که باعث جلوگیری از پانچ پروفیل و رد شدن مهره از سوراخ لوبیایی آن می شود.

پوشش های واشر مربعی

واشر چهارگوش یا واشر مربعی براساس درخواست یا پوشش های مختلفی تهیه و تولید می شود.واشر های چهارگوش بصورت گالوانیزه (سرد،گرم و داکرومات) و یا در صورت نیاز با توجه به شرایط محیطی حساس بصورت استنلس استیل (304،316 و…)تولید می شود

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست