Super nuts برای اولین بار، تمام جهانیان را با یک فناوری جدید شگفت زده کرد و آن فناوری فشار چند گانه بود. این فناوری، بسیاری از مشکلاتی را که در این صنعت وجود داشت را حل کرد.

این پیچ‌ها، به شما این امکان را می‌دهند که پیچ‌های بزرگ را به روشی بسار ساده‌تر، راحت‌تر و با هزینه کمتر به کار ببرید. قبل از این تکنولوژی برای استفاده از پیچ‌های بزرگ نیاز به مهارت و تجربه بسیار زیادی داشتید اما اکنون با استفاده از این ابزار با اندک تخصص و بدون نیاز به ابزار سنگین و پیچیده می‌توانید پیچ‌های سایز بزرگ را بپیچانید.

این ابزار طیف گسترده‌ای از فشار یا کشش را در اختیار شما قرار می‌دهد.  همچنین به کمک این دستگاه می‌توانید با نوجه به نیازهای خاص خود، دیزاین‌های خاصی تهیه کنید و در نهایت بتوانید به هدف نهایی خود، به بهترین شکل ممکن برسید.

این پیچ‌ها نیاز دارند تا قبل استفاده بارگذاری شوند و این امکان را دارند که تنظیم شوند. با استفاده از تنظیمات صحیح می‌توانید بهره‌وری این پیچ‌ها را به حد نهایی خود برسانید و به راحتی به مقصود خود برسید.

اگر بخواهید میزان راحتی استفاده از این دستگاه را بفهمید کافیست بگویم که نصب این پیچ‌ها در اندازه‌های بزرگ، راحت‌تر از پیچ‌های شش گوش استاندارد است.

مزایای استفاده از Super nuts

 • امکان نصب یا حذف سریع و آسان این پیچ‌ها
 • عدم نیاز به ابزار پیچیده و سنگین و قابل استفاده فقط به کمک ابزار دستی
 • میزان ایمنی بالا در هنگام نصب
 • مناسب برای استفاده در مناطق محدود
 • هزینه مناسب در برابر عمر مفید کارکرد
 • ایجاد یک اتصال بسیار قوی و قابل اطمینان
 • روش نگهداری ساده

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که این محصول بارها توسط ارگان‌های مختلف و مستقل مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت منجر به کسب گواهینامه‌ها و تاییدیه‌های مختلف شده است.

روش سفت کردن سوپر پیچ‌ها

مرحله اول: چک کردن

گشتاور جک بولت شما چقدر است؟ شما باید بدانید که گشتاور پیچ‌های شما چقدر است. شما می‌توانید این مقدار را به کمک دستوراتی که به همراه پیچ به شما داده می‌شود به دست بیاورید. حتی اگر این مقدار را نتوانستید از روی خود دستگاه بخوانید حتما از فروشنده بپرسید. بر روی بدنه دستگاه حداکثر مقداری را نشان می‌دهد که برای دستگاه شما مناسب است. یعنی اگر نیروی اعمال شده بیشتر از این مقدار باشد ممکن است به دستگاه شما ضرر وارد شود.

مرحله دوم: کدام ابزار را باید انتخاب کرد؟

این مرحله عبارتست از:

 • انتخاب آچار مناسب برای پیچاندن پیچ‌ها
 • انتخاب یک سوکت مناسب
 • استفاده از یک روان کننده مناسب

مرحله سوم: آماده سازی

 • قبل از هر چیزی رزوه‌های پیچ‌های مناسب و تمام محل اتصال را به خوبی تمیز کنید.
 • نواحی تماس دو سطح را به خوبی با یک روغن مناسب، خوب روغن کاری کنید.
 • واشر را درون دستگاه قرار دهید.
 • مطمئن شوید که مهره‌ها به خوبی در سر جای خود محکم شده‌اند و از آن خارج نمی‌شوند. برای بار دوم از نحوه صحیح روغن کاری شدن اطمینان حاصل کنید و اگر فکر می‌کنید نیاز است برای بار دوم سطوح مورد نیاز را روغن کاری کنید. گاهی با بررسی مشخصات این پیچ‌ها می‌توانید روغن پیشنهاد داده شده ، که بهترین روغن برای آن دستگاه است، را مشاهده کنید.
 • قسمت چرخاننده دستگاه را به خوبی با دست محکم کنید.

این وسیله را حدوداً به اندازه یک چهارم یک دایره به عقب  برگردانید. هماطور که در تصویر E مشاهده می‌کنید، معمولا کمی شکاف بین دستگاه و قسمت چرخنده وجود خواهد داشت. این فاصله طبیعیست و با توجه به نوع دستگاه می‌تواند بین یک تا سه میلی‌متر باشد.

مرحله سوم: سفت کردن

قدم اول: در شکل زیر، چهار پیچ مشخص شده است. در قدم اول باید این چهار پیچ را، به ترتیبی که نشان داده شد، با دست یا با کمک یک آچار کوچک سفت کنیم. تا پیچ‌ها روی محور اصلی و مرکزی ببندیم.

مرحله دوم:

حال زمان آن رسیده که این پیچ‌ها را به صورت متقاطع  با پنجاه درصد نیرویی که نیاز دارند و در کاتالوگ آن توصیه شده است، سفت کنید.

مرحله سوم:

حال همین چهار پیچ را به صورت متقاطع سفت‌تر کنید. در این مرحله تمام آن نیرو و گشتاوری را که توصیه شده است را می‌توانید اعمال کنید.

مرحله چهارم:

حال نوبت آن است که دیگر پیچ‌ها را نیز سفت کنید؛ اما الگوی این مرحله با مرحله‌های قبل متفاوت است. در این مرحله شما باید این کار را به صورت دایره‌ای از یک نقطه شروع کنید و همه پیچ و مهره‌ها را با صد درصد نیرویی که توصیه شده است، سفت کنید.

نحوه باز کردن سوپر پیچ‌ها

اخطار: باز کردن یا شل کردن این نوع پیچ‌ها یک روش خاص دارد. پیچ‌ها باید به تدریج باز یا خارج شوند. تحت هیچ شرایطی یک پیچ را به صورت کامل باز نکنید. اگر هر پیچ را به صورت کامل باز کنید، پیچ‌های باقی مانده مجبور خواهند بود که بار داخلی را تحمل کنند، بنابراین هر بار جدا کردن پیچ‌‌های باقی مانده سخت‌تر خواهند بود. حتی در برخی از موارد این امکان وجود دارد که پیچ‌ها، تغییر شکل دهند. هنگامی که این اتفاق بیفتد جدا کردن پیچ‌ها تقریباً غیر ممکن خواهد بود.

با توجه به شرایط و حساسیت این پیچ‌ها، این بخش را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده‌ایم.

زمانیکه سوپر پیچ‌ها در دمای متعادل (کمتر از 100 درجه سانتیگراد) مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

نکته: قبل از شل کردن پیچ‌ها، باید از یک روغن خاص، به اسم روغن نفوذ کننده، استفاده کنید. استفاده از این روغن زمانیکه در دستگاه زنگ زدگی اسجاد شده باشد، بسیار ضروری است.

مرحله اول:

در مرحله اول می‌توانید به صورت دایره‌ای شروع به شل کردن پیچ‌ها کنید. در این مرحله همین که هر پیچ را به اندازه یک چهارم دور بچرخانید و شل کنید، کافی است. یعنی در همین حد که کمی از سفتی در بیایند کافی است.

مرحله دوم:

روی همه پیچ‌ها مرحله اول را تکرار کنید.

مرحله سوم:

مرحله اول را برای سومین بار تکرار کنید.

مرحله چهارم:

پیچ‌ها را به طور کامل جدا کنید و سپس دیسک را با دست جدا کنید.

نکته این موضوع را به یاد داشه باشید که اگر قصد دارید تا از این پیچ‌ها در دمای بالاتراز 100 درحه استفاده کنید، باید قبل از عمل جدا سازی از یک روغن خاصی در نواحی دیسک استفاده کنید.


منبع:

https://www.nord-lock.com/globalassets/mediavalet/web-assets/downloads/user-manual/sb_instruction-manual-55-016_en_2017-01.pdf

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست