پیچ یو شکل (پیچ کرپی ، یو بولت)

پیچ‌‌های صنعتی

یکی از انواع پیچ ها، پیچ یو شکل است، که به شکل حرف U ساخته می شود و در دو قسمت انتهایی آن رزوه زده می شود. این پیچ در بازار با نام های پیچ کرپی ، یو بولت و پیچ رکابی نیز شناخته می شود.

چهار عنصر مجزایی که هر پیچ یو شکل را توصیف می کند: ( استاندارد یو بولت )

۱نوع ماده به کار گرفته شده یا نوع مواد اولیه

( به عنوان مثال: فلز روی بدون روکش- آبکاری شده با فولاد نرم)

۲ابعاد رزوه

( برای مثال : M12 * 50 mm )

۳قطر داخلی

( فاصله دو سر پیچ – برای مثال 50 mm )

۴ارتفاع داخلی

( برای مثال 120mm  )

پیچ های یو شکل در صنایع ساختمان سازی و اصولاً در سیستم های لوله کشی به منظور نگهداری لوله هایی که از طریق آن ها فاضلاب، آب و گاز انتقال می یابند. استفاده می شوند؛ بنابراین پیچ های یو شکل برای استفاده در مهندسی لوله کشی اندازه گیری و ساخته شده است. یک پیچ یو شکل بر اساس اندازه لوله ای که می تواند نگه دارد، توصیف می شود. البته از پیچ های یو شکل برای کاربرد های دیگر مانند نگهداری طناب ها در کنار یکدیگر نیز استفاده می شود.

نحوه نصب لوله‌ها و به کار بردن اتصالات مختلف در بالا بردن کیفیت نهایی کار از اهمیت زیادی برخوردار است. یوبولت یکی از قطعات فولادی یا استیلی است که تاثیر فوق‌العادی‌ای در ثبات و ایمن نگه داشتن سازه‌ها خواهد داشت. این شیوه بهترین روش برای معلق نگه‌ داشتن لوله‌ها در هوا یا نصب آن‌ها در سقف نیز محسوب می شود.

شرکت پولاد پیچ‌کار مفتخر به ارائه این محصولات با بالاترین کیفیت نسبت به نمونه‌های مشابه مارکت خارجی و داخلی است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست